Polski Związek Skata
Aktualności

30-lecie PZSkat oraz podsumowanie rozgrywek ligowych sezonu 2014


W Katowicach w dniu 19 października 2014 r. odbyła się miła uroczystość z okazji 30-lecia istnienia Polskiego Związku Skata połączona z podsumowaniem rozgrywek lig centralnych. W pierwszych słowach Prezes Henryk Brzoska przedstawił dokonania związku w minionym pięcioleciu. Następnie Kol. Stanisław Gryzło przedstawił krótki zarys historyczny naszego związku ze szczególnym uwzględnieniem okresu, który dał zalążek naszej organizacji. Po tych wystąpieniach przystąpiono do wręczenia odznak brązowych, srebrnych oraz złotych odznak PZSkat. Uhonorowani zostali działacze za działalność na rzecz naszego związku oraz zawodnicy, którzy w minionym okresie wyróżnili się swoimi wynikami sportowymi.

Po tej uroczystości nastąpiła przerwa na kawę i coś słodkiego. Następnie przystąpiono do wręczania pucharów oraz medali za wyniki w ligach centralnych. Wręczenie poprzedziło krótkie wystąpienie Przewodniczącego Wydziału Gier i Dyscypliny Tadeusza Żogały, który podsumował sprawy dyscyplinarne. Jest jeszcze dużo do zrobienia, ale sytuacja na tym polu ulega znacznej poprawie. Wręczanie nagród rozpoczęto od najlepszych drużyn III ligi. Awans do II ligi uzyskały nastepujące drużyny Z III ligi A były to drużyny - Iskra Rybnik i Unia Kolonowskie, z III B – Forteca Świerklany II oraz Lech Kędzierzyn Koźle oraz z III C – TKKF Relaks Wodzisław oraz Orkan Mikołów Kamionka. Z II ligi A awans do I ligi uzyskały: Grin Siemianowice Śl., LKS Lyski, Skat Lubliniec oraz Sambor Silesia Rybnik, natomiast z II ligi B awansowały: Chemik Siemianowice Śl., LKS Jedność Przyszowice, Miś Mysłowice oraz KWK Bolesław Śmiały Łaziska G. II.

Ostatni akt to wręczenie pucharów, medali orazz nagród najlepszym drużynom w I lidze. Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna beniaminka GOSiT-u Zawadzkie, która w ostatniej kolejce popisała się nie lada wyczynem zaliczając komplet 16 pkt. co dało jej awans z 10 na 3 miejsce. Drużyna w sezonie 2014 występowała w składzie: Marek Wyszkowski, Antoni Świtała, Leopold Dybowski, Józef Ludwig, Franciszek Świtała oraz Reinhold Brysch. Tytuł wicemistrzowski wywalczyła drużyna KWK Bolesław Śmiały Łaziska Górne. Skład drużyny to: Ernest Waloszyński, Krzysztof Noga, Piotr Wojtala oraz Konrad Mazur. Mistrzem Polski po raz pierwszy w historii klubu została drużyna Amicusa KWK Staszic Katowice grająca w składzie: Arkadiusz Konowalski, Andrzej Motyl, Marcin Kuchmacz, Piotr Czypionka, Leonard Synowiec, Paweł Berger oraz Piotr Grzyb. W imieniu nagrodzonych podziękowanie złożył przedstawiciel mistrza Piotr Czypionka.

Franciszek Świtała


« powrót do listy