Polski Związek Skata
Aktualności

Zakończenie Sezonu 2015

Zakończenie Sezonu Skatowego 2015

         Dnia 09.01.2016 roku odbyło się zakończenie sezonu 2015. Uroczystość która skupiła najlepsze drużyny sezonu odbyła się w Restauracji Bolina w Katowicach Janowie.  Całość przygotował Zarząd Polskiego Związku Skata  i Klub AMICUS KWK STASZIC Katowice który po raz kolejny zdobył tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

        Na uroczystość przybyły w pełnych składach drużyny które w roku 2015 stanęły na podium rozgrywek Ligowych. Była to drużyna AMICUSA Katowice, ASÓW Żory oraz druga drużyna z Żor – WISUS Żory. Poza pierwszoligowcami  na zakończenie stawili się w komplecie przedstawiciele wszystkich drużyn które w sezonie 2015 wygrały swoje grupy ligowe oraz wszystkie te które wywalczyły awans do lig  wyższych. I tak II Ligę reprezentował zwycięzca PIEKUŚ SUBLE Tychy oraz drużyny SILESII Tarnowskie Góry II, JUBILATA Jastrzębie oraz Nadwiślana Góra. Dodać trzeba że Klub Skata SILESIA Tarnowskie Góry wprowadziła do I Ligi drugą swoją drużynę. Po spadku drugiej Drużyny KWK BOLESŁAW ŚMIAŁY Łaziska Górne będzie to jedyny Klub który w I Lidze będzie reprezentowany przez dwie drużyny. Trzecie ligi reprezentowane były przez przedstawicieli sześciu drużyn. III Liga A – MOK GUIDO Zabrze II oraz 06 KLEOFAS Katowice. III Liga B reprezentował JORDAN KOŃCZYCE Zabrze oraz WISUS Żory II. III Liga C to SAKOP 4 ASY Bytom oraz KS ŁABĘDY Gliwice II.

           Poza naszymi najlepszymi drużynami ligowymi Sezonu 2015, na uroczystość przybyli zaproszeni przez gospodarza goście – Przedstawiciele Władz Związkowych oraz przedstawiciele Dyrekcji Kopalni KWK MURCKI – STASZIC Katowickiego Holdingu Węglowego z jego Dyrektorem Panem Markiem Skuza. Przybyłych gości powitał Prezes Klubu AMICUS KWK STASZIC Katowice kolega Piotr Czypionka. Przy kawie był czas na podsumowanie minionego sezonu, planach na przyszłość szczególnie po reorganizacji III Ligi, oraz czekających nas największych imprezach Skatowych.

            Wręczanie pucharów medali oraz nagród za osiągnięcia sportowe w minionym roku rozpoczęto od wręczenia Złotej Honorowej Odznaki Polskiego Związku Skata  Dyrektorowi Kopalni Murcki – Staszic Markowi Skuza. Dekoracji dokonał Prezes PZSkat kolega Henryk Brzoska. Puchary i medale wręczali przedstawiciele Zarządu PZSkat. Do pucharów dołączone buły nagrody. Po części oficjalnej podano wykwintny obiad. Uroczystość zakończył Turniej Skata.

Informacja Zarządu Polskiego Związku Skata

1 2 3 »


« powrót do listy