Polski Związek Skata
Aktualności

Notatka z posiedzenia Zarządu PZSkat

Krynica Zdrój, 21.11.2021 r.

Notatka z posiedzenia Zarządu PZSkat

W dniach 19-21 listopada odbyły się w Krynicy Zdroju w pensjonacie „Leśna Polana” Dni Związkowe organizowane przez Zarząd PZSkat w których udział wzięli członkowie Zarządu PZSkat, Komisji Rewizyjnej, Sądu Koleżeńskiego oraz przedstawiciele wszystkich Okręgów Polskiego Związku Skata.

Pobyt rozpoczął się od kolacji w piątek, po której rozegrano turniej o Puchar Prezesa PZSkat, w formule 2 serii po 36 rozdań, w którym udział wzięło 26 graczy. Wygrał Klaudiusz Wojaczek z wynikiem 2492pkt, przed Stanisławem Niemcem 2430pkt, a trzecie miejsce zajął Eugeniusz Pilch z wynikiem 2189pkt.

W sobotę bezpośrednio po śniadaniu spotkała się Komisja Rewizyjna, następnie o godzinie 10 rozpoczęło się posiedzenie Zarządu z udziałem pozostałych uczestników Dni Związkowych. Plan przewidywał kilkanaście punktów do omówienia, rozpoczęto od omówienia bieżących spraw Związku, następnie skarbnik przedstawił sytuację finansową Związku. Uchwalono podwyższenie składki stolikowej od 2022 r. z bieżących 1-2-3-4 zł na 2-3-4-5-5 i każda następna wpadka 10 zł. Uchwalono podwyżkę składki członkowskiej z obecnych 40 zł do 50 zł. Omówiono wstępny kalendarz imprez na 2022 r. z naciskiem na rozgrywki ligowe, pierwsze 4 kolejki planuje się rozegrać w marcu i kwietniu systemem sobota-niedziela, a ostatnie dwie kolejki planuje się rozegrać w październiku również w systemie sobota-niedziela. Postanowiono o reorganizacji rozgrywek ligowych (aktualnie trwają prace nad projektem reorganizacji), a także o zmianie punktacji od najbliższego sezonu – decydować będą małe pkt zamiast dużych pkt. W kwestii odznaczeń sportowych zobowiązano Prezesów Okręgów do przedstawienia kandydatur zawodników do odznaczenia za osiągnięcia sportowe. Kolegium Sędziów wyznaczyło termin szkolenia sędziów na 29 stycznia 2022 r. Na szkoleniu będzie możliwość zdobycia uprawnień sędziowskich oraz podwyższenia klasy sędziowskiej dla aktualnych sędziów. Następnie oddano głos przedstawicielom okręgów, z których każdy miał możliwość przedstawienia spraw macierzystych okręgów na forum ogólnym, a Zarząd pytał o możliwości zorganizowania turniejów Grand Prix Polski przez poszczególne okręgi. Po wysłuchaniu głosów z każdego Okręgu, Zarząd przeszedł do kolejnego punktu zebrania, którym było sprawozdanie z przeprowadzonych imprez w tym roku – Indywidualnego Pucharu Polski oraz Indywidualnych Mistrzostw Polski, a także poruszano kwestię organizacji najbliższych Mistrzostw Polski w kategoriach oraz Open. Prezes Zarządu przedstawił też kwestię wyjazdu na Costa Toscana, gdzie aktualnie zapisanych jest około 200 osób, a zapisy wciąż trwają. Jan Rusin przedstawił sprawy związane z obsługą strony internetowej oraz stan prac nad projektem nowych kart do gry w skata. Następnie oddano głos przedstawicielom Komisji Rewizyjnej oraz Sądu Koleżeńskiego, a po tym wysłuchano wolnych głosów i wniosków. Na tym zakończono posiedzenie w pełnym składzie. Po krótkiej przerwie Zarząd spotkał się we własnym gronie aby przedyskutować kwestię organizacji najbliższych rozgrywek IMP , ustalenia składu sędziowskiego oraz obsługi biur zawodów, a także dokonano zmiany personalnej w składzie Komisji Rozgrywek i Dyscypliny przy PZSkat. Krótko przed kolacją Zarząd skończył obrady. Po kolacji rozegrano kolejny turniej dla chętnych, w podobnej formule jak w piątek, wygrał z wynikiem 2026 pkt Marek Beruda, drugie miejsce zajął Stanisław Klenczar 1984pkt, a trzecie miejsce zdobył Wiesław Kopacz 1795pkt. W turnieju obowiązywały pilotażowo nowe składki stolikowe.

W niedzielę po śniadaniu o 9 rano w kaplicy, która znajdowała się na terenie pensjonatu, została odprawiona msza św. w intencji wszystkich członków PZSkat oraz całego PZSkat, którą celebrował ks. Krzysztof Wąs. Do obiadu uczestnicy dysponowali czasem wolnym, Dni Związkowe zakończył obiad, po którym uczestnicy rozjechali się do domów.

sporządził Klaudiusz Wojaczek

 


« powrót do listy