Polski Związek Skata

Komunikaty - MP Costa Toscana

Komunikaty - MP Costa Toscana

Szanowni szkaciorze i ich bliscy

Zarząd Polskiego Związku Skata pragnie Was zaprosić  na rejs po morzu śródziemnym.

Będą to Otwarte Mistrzostwa Polski Costa Toscana w dniach 23.04-30.04.2022.

Costa Toscana to super nowoczesny wycieczkowiec który zostanie oddany do użytku pod koniec tego roku. Ma długość 337 m (dłuższy od Costa Pacyfica o 47m),20 pokładów pasażerskich przy 13 na poprzednim. Jest obecnie budowany w stoczni w Finlandii i będzie do naszej dyspozycji w kwietniu. Napędzany gazem LNG to nowatorskie i super ekologiczne rozwiązanie. Statek zaskakuje swoimi nowoczesnymi rozwiązaniami jak i estetyką. Będzie mógł pomieścić około 6500 tysięcy gości i zaliczany jest na ****+ więc bardzo wysoki standard wyposażenia jak i oferowanych atrakcji. Na pokładzie jest 11 restauracji do dyspozycji, baseny wraz ze zjeżdżalniami i jakuzi, amfiteatr, kasyno, strefa SPA, dostępne na pokładzie jak i pod pokładem. Wysokiej klasy kabiny zapewnią komfort najbardziej wybrednemu podróżnikowi. Dzieci jako 2 i 3 osoba do kabiny zobligowane są ponieść koszty opłat portowych, napiwków oraz pakietu napojów. To informacja niestety która pojawiła się ze strony Costa w trakcie negocjacji. Szacunkowy koszt 1 dziecka to 255 euro.

Dla tych którzy byli na Mistrzostwach na statku Costa Pacyfica informacja taka iż w momencie kiedy wejdziecie na Costa Toskana doznacie pozytywnego szoku wystrojem i nowoczesnością oraz nowy wymiarem obsługi.

Zapewniamy opiekę polskojęzycznego recepcjonisty, menu w języku polskim, oraz informacje o tym co się dzieje na bieżąco do kabin również po polsku.

Dla chętnych zorganizujemy dojazd w obie strony autobusami, wraz z ubezpieczeniem na czas podróży w cenie około 450 zł od osoby (cena może ulec zmianie na plus nie więcej jak o 10 procent).Zapisujemy „autobusami” czyli ok. 60 miejsc w jednym, decyduje kolejność zgłoszeń do zapełnienia autobusu i kolejnych, więc przy ostatnim autobusie może dojść do sytuacji iż nie będzie on pełny i w takiej sytuacji zapisani albo poniosą koszt brakujących osób albo postaramy się dopasować mniejszego busa bądź też będziemy zmuszeni oddać pieniądze i zaproponować dojazd we własnym zakresie. Obecnie nie ma obowiązku zaszczepienia lecz armator przewiduje iż będzie to warunek w przyszłym roku. Przy wejściu na pokład obowiązkowy test na covid i w połowie rejsu podobnie. Wszelkie nowe informacje które się pojawią będą na bieżąco udostępniane.

W trakcie rejsu zwiedzimy Marsylię, Barcelonę, Valencję, Palermo na Sycylii o raz prowincję Rzym. W trakcie kiedy nie zwiedzamy a statek płynie gramy w skata o tytuł Otwartego Mistrza Polski Costa Toskana. Przewidujemy rozegranie około 10 serii po 48 rozdań. Startowe do ustalenie w późniejszym terminie lecz wstępnie około 100 euro od zawodnika .Wstępna rezerwacja to odpowiednio

Kabiny wewnętrzne 2 osobowe 45 szt. Tzw. A-1

2 kabiny 3 osobowe  A-2  wew.

2 kabiny 4 osobowe  A-3  wew.

Kabiny 2 osobowe  z balkonem 20 szt. B-1

Kabiny 3 osobowe z balkonem 2 szt    B-2

Kabiny 4 osobowe z balkonem 2 szt. B-3

To obecnie wstępna rezerwacja która może ulec niewielkiemu poszerzeniu.

Teraz czas na ceny

Koszt 1 osoby w kabinie wewnętrznej to 850 euro

Kabina z balkonem to koszt 1050 euro

Koszt dokwaterowania 3i 4 osoby do kabiny 2 osobowej to 650 euro C-1,C-2

Cena obejmuje zakwaterowanie, pełne wyżywienie, opłaty portowe, napiwki dla załogi (70euro od osoby), pakiet napojów Pio Gusto, jest to bardzo dobry pakiet, sprawdzony na poprzednim rejsie, dodatkowo PZSKat zamierza dołożyć dla każdej osoby dorosłej pamiątkę w postaci koszulki z nadrukiem ze statku, z imieniem uczestnika i okazjonalnym znaczkiem do przypięcia jak to bywa na MŚ lub ME.

Cena nie obejmuje – dojazdu do portu, oraz zwiedzania.

Link do oglądania zdjęć i filmów jest z bliźniaczej jednostki Costa Smeralda zwodowanej w 2019 roku.

Obecnie jeszcze nie posiadamy zdjęć z Costa Toscana z uwagi na trwające prace stoczniowe, lecz armator zapewnia iż nowy statek  będzie jeszcze odrobinę ładniejszy.

Zapisy i zaliczki

Oczekujemy zaliczki na konto walutowe PZSKat w kwocie 150 euro, decyduje kolejność zgłoszeń, lecz im prędzej tym pewniej znaleźć się w gronie uczestników. Zaliczka musi zostać wpłacona do 26.09.2021. To gwarancja utrzymania ceny.  Armator zapewnia iż w razie np. pandemii wszystkie poniesione koszty zostaną zwrócone w ciągu 21 dni bądź zostanie zastosowany rabat sięgający nawet 200 euro do wykorzystania na statku. Taka sytuacja miała miejsce w roku 2019 z uwagi na pandemię.

Zaliczka na autobus wynosi 100 zł na podane konto.

36 1050 1399 1000 0091 4834 1424 . Konto firmowe Kris-Wind.

konto walutowe PZSkat: 09 1940 1076 3154 6526 0000 0000

Wszelkie informacje                Krzysztof Kołodziejczyk 537 909 101

W przelewach koniecznie należy podać imię, nazwisko, adres zamieszkania i rodzaj kabiny

Pozdrawiam Prezes Polskiego Związku Skata Krzysztof Kołodziejczyk