Polski Związek Skata
Statystyki

Ranking Drużyn

RANKING DRUŻYN PO 35 SEZONACH

I LIGA po 35 sezonach rozgrywek ligowych 1984/85 - 2019
Polski Związek Skata wzorem innych dyscyplin sportowych prowadzi ranking 
drużyn pierwszoligowych. Każda drużyna otrzymuje punkty rankingowe za 
uzyskane miejsce w danym sezonie. 
M-ce Klub Pkt Sez.   M-ce Klub Pkt Sez.
1 SILESIA Rybnik 418 31   45 GRANOVER Lubliniec 56 7
2 MIŚ Mysłowice 319 29   46 METAL Szopienice 53 6
3 MDK BOLKO Łaziska 291 20   47 HUTNIK Miasteczko Śl. 52 5
4 AMICUS STASZIC Katowice   264 16   48 TRAKCYJNIK Rybnik 51 5
5 ASY WISUS Żory 262 25   49 FLOREK Świętochłowice 49 6
6 POKÓJ Ruda Śl. 256 22   50 FERDYNAD MDK Bogucice 40 2
7 ASY Żory 249 20   51 NSTALBUD Góra-Jankowice      37 5
8 KS ŁABĘDY Gliwice 204 17   52 SK BARBARA Chorzów II  36 5
9 OSP Lędziny 165 13   53 53. LIGOTA Dolna 35 4
10 4 KORONY MDK Szopienice 164 12   54       ZAWISZA Stara Kuźnia 35 4
11 SKAT KLUB Strzybnica 155 18   55 52. SILESIA Tarn. Góry II 35 2
12 MIFAMA Mikołów 154 12   56 GWAREK BOLINA Katowice   34 5
13 FORTECA Świerklany 154 16   57 AMICUS STASZ.Katowice II 30 4
14 VICTORIA Chróścice 154 10   58 RSM Ruda Śl. 30 4
15 GOKiR Mszana 153 11   59 MOK GUIDO Zabrze 30 4
16 MDK ZAWODZIE Katowice 152 13   60 BOLKO Łaziska II       30 4
17 SK BARBARA Chorzów 149 14   61 WIROMET Mikołów      29 4
18 TUZY Halemba 143 14   62 BOMBAJKA Klimz. Chorzów 29 2
19 SZOMBIERKI Bytom  139 14   63 TKKF Racibórz 27 3
20 DDK Brzeziny 131 10   64 06 KLEOFAS Katowice 25 3
21 K S CHSM Chorzów 119 10   65 DK Niedobczyce 23 2
22 ZAGŁOBA Tychy 113 9   66 TKKF Szczygłowice 22 3
23 JUBILAT Jastrzębie  110 16   67 SKAT SOLO Bykowina 22 2
24 GRIN Siemianowice 110 11   68 ŁKS MECHANIK Kochcice 21 2
25 DĄB Gaszowice 102 6   69 ENERGOSERWIS Lubliniec 20 4
26 PIAST Leszczyny 99 12   70 CHEMIK Siemianowice 17 3
27 SOKÓŁ Wola 99 8   71 GOL-BAR Tychy 14 8
28 LKS Lyski 98 5   72 BIS Tychy 14 3
29 JEDNOŚĆ Przyszowice 97 6   73 JUBILAT Jastrzębie II                            13 2
30 SILESIA Tarnowskie Góry 95 7   74 WALET Opole 12 2
31 KS Wyry 94 10   75 U JANA Tychy 11 3
32 GWAREK Ornontowice 87 9   76 UNIA Bieruń                    10 4
33 FAZOS Tarnowskie Góry 86 6   77 MIŚ Mysłowice II 10 2
34 SKAT KLUB Kobiór 81 8   78 LECH Kędzierzyn-Koźle 8 3
35 SAKOP 4 ASY Bytom 80 10   79 PIEKUŚ SUBLE Tychy 8 2
36 DK Chwałowice- NSZZ  74 11   80 FORTECA Świerklany II 5 1
37 TĘCZA Tychy 71 9   81 JARDEX Szczejkowice 4 1
38 GOSiT Zawadzkie 67 5   82 NITRON Krupski Młyn 3 1
39 STRAŻAK Głożyny    62 6   83 ENERGETYK Rybnik 3 1
40 4 KORONY Szopienice II 61 5   84 JORDAN Kończyce 3 1
41 BOBREK Bytom 59 5   85 SKAT Lubliniec 1 1
42 GÓRNIK Boguszowice 58 9   86 MONTANA Katowice                           1 1
43 MDK Kalety 58 8   87 ZREMB Gliwice 1 1
44 OK. ANDALUZJA Piekary 58 8   88 OSP Pszów 1 1
                 
  W sezonie 2020 awansowali            
  ASY WISUS Żory II              
  KS BARBARA Chorzów               
  SAKOP 4 ASY Bytom              
  CHSM CHORZÓW II