Polski Związek Skata
Okręgi

GPO 2022 Śl-Pd po 12T

Klasyfikacja ogólna GPO Śląsk-Południe 2022 rok (po 12 turniejach)
Lp Nazwisko i imię Klub Razem Punkty Wyg Gier Średnia
1 Mandera Werner KSS MARCEL Radlin 367 25 663 238 12 2 139
2 Maziarczyk Władysław S.C. STRAŻAK Głożyny 331 23 786 261 11 2 162
3 Kasparek Marian LKS Górki Śl. 322 24 771 240 12 2 064
4 Pielacz Wojciech GKS DĄB Gaszowice 316 23 255 254 11 2 114
5 Stroiński Włodzimierz S.C. STRAŻAK Głożyny 309 23 002 265 11 2 091
6 Juraszek Adam S.C. STRAŻAK Głożyny 304 24 030 284 12 2 003
7 Pielacz Marian GKS DĄB Gaszowice 284 22 268 218 11 2 024
8 Szulik Mirosław LKS Lyski 279 20 713 221 11 1 883
9 Cisek Edward S.C. HERKULES Rydułtowy 260 21 561 265 12 1 797
10 Taczała Krzysztof WOK Gołkowice 252 20 565 210 11 1 870
11 Płaczek Ryszard LKS Górki Śl. 248 20 587 208 12 1 716
12 Tchórz Henryk niezrzeszony 248 19 203 191 10 1 920
13 Przynicki Rajnard LKS Górki Śl. 245 20 356 195 11 1 851
14 Ratajczak Michał S.C. HERKULES Rydułtowy 238 19 120 189 11 1 738
15 Cegiełka Józef KS PRZYSZŁOŚĆ Rogów 235 18 717 191 10 1 872
16 Skupiń Marek KROJC Krzyżanowice 234 19 450 186 11 1 768
17 Uryga Lesław WOK Gołkowice 234 17 265 171 9 1 918
18 Wojtczyk Waldemar KWK 1 MAJA Wodzisław Śl. 234 16 937 185 8 2 117
19 Starosta Bolesław S.C. STRAŻAK Głożyny 227 18 946 205 10 1 895
20 Chlebik Stefan TKKF RELAKS Wodzisław 224 17 676 177 10 1 768
21 Grobelny Paweł KSS MARCEL Radlin 224 17 656 176 11 1 605
22 Wochnik Lucjan GKS DĄB Gaszowice 222 15 566 142 9 1 730
23 Polok Franciszek LKS FORTECA Świerklany 220 16 286 171 9 1 810
24 Drzymała Piotr KROJC Krzyżanowice 216 18 247 158 10 1 825
25 Chlebik Ryszard TKKF RELAKS Wodzisław 214 17 554 183 10 1 755
26 Biernat Wiesław GKS DĄB Gaszowice 214 16 648 174 8 2 081
27 Wojaczek Antoni LKS Lyski 208 16 187 179 8 2 023
28 Marcol Józef TKKF RELAKS Wodzisław 198 15 990 166 10 1 599
29 Szweigstil Andrzej RELAKS Rzuchów 198 15 867 151 8 1 983
30 Paulus Ewald SILESIA Rybnik 198 15 803 173 8 1 975
31 Latocha Eugeniusz S.C. STRAŻAK Głożyny 194 15 995 158 8 1 999
32 Żak Józef KROJC Krzyżanowice 190 16 179 159 10 1 618
33 Mucha Bronisław WOK Skrzyszów 186 15 582 171 10 1 558
34 Gomola Jan TKKF RELAKS Wodzisław 184 15 311 159 8 1 914
35 Fabisiak Kazimierz KS PRZYSZŁOŚĆ Rogów 180 16 429 139 10 1 643
36 Wojaczek Grzegorz LKS Lyski 180 13 776 149 7 1 968
37 Tokar Kazimierz S.C. HERKULES Rydułtowy 178 14 456 149 10 1 446
38 Gembalczyk Stanisław LKS FORTECA Świerklany 174 13 922 131 7 1 989
39 Pyrchała Zbigniew KS NAPRZÓD Czyżowice 170 14 372 133 8 1 797
40 Bartosik Wojciech SILESIA Rybnik 162 12 064 119 6 2 011
41 Broża Rudolf LKS Górki Śl. 152 12 687 137 8 1 586
42 Wojtyła Józef KROJC Krzyżanowice 150 13 279 169 9 1 475
43 Kolano Ginter TKKF RELAKS Wodzisław 146 11 728 120 7 1 675
44 Młoczek Jan RKS FURKIDA Rybnik 132 11 484 117 6 1 914
45 Tomaszewski Bolesław GKS DĄB Gaszowice 128 9 042 84 4 2 261
46 Burdzik Ireneusz WOKiR Połomia 126 10 885 108 6 1 814
47 Knura Alojzy RELAKS Rzuchów 124 9 173 90 5 1 835
48 Sobik Klaudiusz KS GÓRNIK Boguszowice 118 8 848 119 5 1 770
49 Gawron Bogdan ASY WISUS Żory 118 8 776 102 4 2 194
50 Armatys Józef TKKF SKAT Racibórz 116 9 506 118 5 1 901
51 Polnik Jerzy S.C. GOKiR Mszana 116 8 584 91 4 2 146
52 Daniluk Kazimierz GKS DĄB Gaszowice 114 9 175 86 5 1 835
53 Szewczyk Mirosław LKS Lyski 110 8 723 106 6 1 454
54 Bogusławski Stanisław ASY WISUS Żory 110 7 509 78 3 2 503
55 Kąsek Andrzej JARDEX WDK Szczejkowice 108 8 009 91 5 1 602
56 Zacha Stefan RKS FURKIDA Rybnik 104 9 055 83 5 1 811
57 Pawela Andrzej WOKiR Połomia 104 8 950 95 5 1 790
58 Lasota Wiesław KSS MARCEL Radlin 102 9 778 96 7 1 397
59 Kostka Hubert LKS Lyski 102 8 794 86 5 1 759
60 Stisz Marian KSS MARCEL Radlin 102 8 589 84 5 1 718
61 Bura Jan KWK 1 MAJA Wodzisław Śl. 102 8 453 104 5 1 691
62 Gajda Bolesław LKS FORTECA Świerklany 86 7 744 74 4 1 936
63 Łękawski Wiesław LKS FORTECA Świerklany 80 6 863 73 4 1 716
64 Hanusek Tomasz LKS Górki Śl. 78 6 352 75 4 1 588
65 Cyran Eugeniusz LKS Lyski 74 6 873 77 4 1 718
66 Wojaczek Klaudiusz LKS Lyski 74 6 040 67 3 2 013
67 Darda Jarosław KROJC Krzyżanowice 72 6 440 67 4 1 610
68 Niewrzoł Arkadiusz S.C. STRAŻAK Głożyny 72 4 767 41 2 2 384
69 Kopiec Marian S.C. HERKULES Rydułtowy 70 6 384 71 4 1 596
70 Duda Edward BUK Rudy 63 4 554 41 2 2 277
71 Glac Józef JUBILAT Jastrzębie 58 4 217 44 2 2 109
72 Górecki Krzysztof ASY WISUS Żory 56 4 910 59 3 1 637
73 Kotarski Marek TKKF RELAKS Wodzisław 56 4 593 59 3 1 531
74 Nieroda Julian TKKF SKAT Racibórz 56 4 504 52 3 1 501
75 Grzyb Józef RKS FURKIDA Rybnik 54 4 670 45 3 1 557
76 Niemiec Stanisław ASY WISUS Żory 54 4 289 41 2 2 145
77 Węglorz Bolesław RELAKS Rzuchów 54 4 060 41 2 2 030
78 Depta Gerhard niezrzeszony 54 3 309 39 3 1 103
79 Sobik Jerzy TKKF SKAT Racibórz 52 4 973 48 3 1 658
80 Polednik Krystian KROJC Krzyżanowice 50 4 914 61 3 1 638
81 Bura Michał KWK 1 MAJA Wodzisław Śl. 50 3 301 50 2 1 651
82 Szatkowski Leszek KRAJNA Złotów 48 3 854 45 2 1 927
83 Waloszyński Ernest MDK BOLKO Łaziska G. 46 3 977 36 2 1 989
84 Zuch Bogdan KS PRZYSZŁOŚĆ Rogów 46 3 755 37 2 1 878
85 Mainka Henryk RELAKS Rzuchów 46 3 538 38 2 1 769
86 Wojaczek Łukasz LKS Lyski 45 2 823 26 1 2 823
87 Gajda Monika LKS FORTECA Świerklany 43 2 490 21 1 2 490
88 Kura Jan TKKF SKAT Racibórz 42 3 756 43 2 1 878
89 Węglorz Bolesław RELAKS Rzuchów 42 3 485 40 3 1 162
90 Bulak Ryszard LKS Górki Śl. 38 3 287 38 2 1 644
91 Watoła Sławomir KS NAPRZÓD Czyżowice 38 2 760 20 1 2 760
92 Danel Szymon RKS FURKIDA Rybnik 38 2 553 23 1 2 553
93 Szulik Grzegorz LKS Lyski 38 2 535 22 1 2 535
94 Grzywacz Kazimierz S.C. CZARNI Gorzyce 34 2 494 25 1 2 494
95 Morawiec Jerzy RELAKS Rzuchów 34 2 314 24 1 2 314
96 Procek Krystian KROJC Krzyżanowice 32 3 269 34 2 1 635
97 Polednik Denis KROJC Krzyżanowice 32 3 249 38 2 1 625
98 Grzenia Stanisław LKS Lyski 32 3 095 34 2 1 548
99 Mozes Jerzy S.C. CZARNI Gorzyce 32 2 423 20 1 2 423
100 Polednik Jan KROJC Krzyżanowice 30 3 083 37 2 1 542
101 Faruga Jan TS Pszczyna 30 3 006 27 2 1 503
102 Parma Andrzej S.C. GOKiR Mszana 30 2 712 26 2 1 356
103 Grela Alfred ASY WISUS Żory 30 2 245 21 1 2 245
104 Pażdzior Henryk ASY WISUS Żory 28 2 276 19 1 2 276
105 Grzenia Stanisław LKS Lyski 26 1 889 16 1 1 889
106 Kopacz Wiesław ASY WISUS Żory 24 2 032 22 1 2 032
107 Kamiński Tadeusz KIBIC Studzionka 24 1 836 17 1 1 836
108 Kotyński Tadeusz RKS FURKIDA Rybnik 24 1 834 17 1 1 834
109 Ciepłuch Stefania KRAJNA Złotów 20 1 940 21 1 1 940
110 Żogała Tadeusz LKS JEDNOŚĆ 32 Przyszowice 20 1 924 14 1 1 924
110 Czuga Przemysław PIAST Leszczyny 20 1 862 26 1 1 862
110 Paniczek Dariusz SK BARBARA Chorzów 18 1 912 25 1 1 912
110 Sylwender Bogumił RKS FURKIDA Rybnik 18 1 842 15 1 1 842
110 Pudło Krzysztof RKS FURKIDA Rybnik 18 1 652 21 1 1 652
110 Pustelnik Lucjan niezrzeszony 18 1 572 21 1 1 572
110 Polnik Rudolf S.C. CZARNI Gorzyce 16 1 876 17 1 1 876
110 Oślizlok Roman LKS FORTECA Świerklany 16 1 812 17 1 1 812
111 Bianga Edward KRAJNA Złotów 16 1 793 19 1 1 793
112 Feit Ryszard SK BARBARA Chorzów 16 1793 22 1 1 793
113 Lenczyk Bolesław S.C. CZARNI Gorzyce 16 1695 14 1 1 695
114 Armatys Piotr niezrzeszony 16 1643 18 1 1 643
115 Kucharski Stanisław niezrzeszony 16 1615 17 1 1 615
116 Moch Ireneusz KRAJNA Złotów 16 1588 19 1 1 588
117 Gorol Marek ASY WISUS Żory 16 1538 19 1 1 538
118 Jabłoński Stanisław KS FILAR Cieszyn 16 1535 12 1 1 535
119 Jeszka Benedykt GKS DĄB Gaszowice 16 1534 13 1 1 534
120 Rostek Adam LKS Górki Śl. 16 1532 21 1 1 532
121 Broda Helena MDK POŁUDNIE Katowice 16 1502 18 1 1 502
122 Pyrchała Józef KS NAPRZÓD Czyżowice 14 1492 13 1 1 492
123 Rduch Stanisław WOKiR Połomia 14 1467 15 1 1 467
124 Ferdyn Mieczysław ISKRA Rybnik 14 1454 23 1 1 454
125 Pyrchała Piotr KS NAPRZÓD Czyżowice 14 1442 12 1 1 442
126 Mika Piotr KS NAPRZÓD Czyżowice 14 1441 13 1 1 441
127 Bartniczek Marek KS FILAR Cieszyn 14 1341 17 1 1 341
128 Sper Walter Niemcy 14 1341 13 1 1 341
129 Koch Waldemar KS PRZYSZŁOŚĆ Rogów 14 1307 10 1 1 307
130 Zdechlikiewicz Eugeniusz KWK 1 MAJA Wodzisław Śl. 14 1301 14 1 1 301
131 Bizek Henryk niezrzeszony 14 1170 11 1 1 170
132 Hanusek Arnold LKS Górki Śl. 14 1150 12 1 1 150
133 Rostek Zdzisław niezrzeszony 14 1092 21 1 1 092
134 Roter Eugeniusz BUK Rudy 14 1052 15 1 1 052
135 Górka Rajmund niezrzeszony 12 982 20 1 982
136 Papkala Janusz LKS JEDNOŚĆ 32 Przyszowice 12 918 12 1 918
137 Kosteczka Jarosław ASY WISUS Żory 12 912 16 1 912
138 Menżyk Piotr KS PRZYSZŁOŚĆ Rogów 12 772 9 1 772
 Klasyfikacja ogólna GPO Śląsk-Południe 2022 rok (po 10 turniejach)      
Lp Nazwisko i imię Klub Razem Punkty Wyg Gier Średnia
1 Mandera Werner KSS MARCEL Radlin 304 21 163 193 10 2 116
2 Kasparek Marian LKS Górki Śl. 282 21 293 203 10 2 129
3 Maziarczyk Władysław S.C. STRAŻAK Głożyny 269 19 437 215 9 2 160
4 Pielacz Wojciech GKS DĄB Gaszowice 266 19 242 214 9 2 138
5 Szulik Mirosław LKS Lyski 263 19 083 205 10 1 908
6 Juraszek Adam S.C. STRAŻAK Głożyny 252 19 914 242 10 1 991
7 Tchórz Henryk niezrzeszony 248 19 203 191 10 1 920
8 Pielacz Marian GKS DĄB Gaszowice 248 18 855 179 9 2 095
9 Stroiński Włodzimierz S.C. STRAŻAK Głożyny 231 17 825 209 9 1 981
10 Cisek Edward S.C. HERKULES Rydułtowy 222 17 996 217 10 1 800
11 Skupiń Marek KROJC Krzyżanowice 220 18 136 174 10 1 814
12 Przynicki Rajnard LKS Górki Śl. 215 17 275 169 9 1 919
13 Płaczek Ryszard LKS Górki Śl. 212 17 151 179 10 1 715
14 Cegiełka Józef KS PRZYSZŁOŚĆ Rogów 209 16 709 166 8 2 089
15 Taczała Krzysztof WOK Gołkowice 206 17 058 173 9 1 895
16 Wojtczyk Waldemar KWK 1 MAJA Wodzisław Śl. 206 14 651 157 7 2 093
17 Latocha Eugeniusz S.C. STRAŻAK Głożyny 194 15 995 158 8 1 999
18 Chlebik Ryszard TKKF RELAKS Wodzisław 194 15 589 164 9 1 732
19 Chlebik Stefan TKKF RELAKS Wodzisław 194 15 384 159 9 1 709
20 Ratajczak Michał S.C. HERKULES Rydułtowy 192 15 297 156 9 1 700
21 Wojaczek Antoni LKS Lyski 192 14 626 160 7 2 089
22 Polok Franciszek LKS FORTECA Świerklany 186 14 201 146 8 1 775
23 Grobelny Paweł KSS MARCEL Radlin 182 14 163 147 9 1 574
24 Paulus Ewald SILESIA Rybnik 182 14 159 151 7 2 023
25 Biernat Wiesław GKS DĄB Gaszowice 174 13 860 144 7 1 980
26 Wochnik Lucjan GKS DĄB Gaszowice 174 11 689 109 7 1 670
27 Starosta Bolesław S.C. STRAŻAK Głożyny 173 14 882 167 8 1 860
28 Drzymała Piotr KROJC Krzyżanowice 168 14 839 126 8 1 855
29 Marcol Józef TKKF RELAKS Wodzisław 164 13 761 145 9 1 529
30 Wojaczek Grzegorz LKS Lyski 164 12 175 126 6 2 029
31 Uryga Lesław WOK Gołkowice 160 12 551 128 7 1 793
32 Pyrchała Zbigniew KS NAPRZÓD Czyżowice 156 13 193 119 7 1 885
33 Mucha Bronisław WOK Skrzyszów 154 13 258 148 9 1 473
34 Żak Józef KROJC Krzyżanowice 148 12 963 124 8 1 620
35 Szweigstil Andrzej RELAKS Rzuchów 146 11 832 113 6 1 972
36 Tokar Kazimierz S.C. HERKULES Rydułtowy 146 11 335 121 8 1 417
37 Gomola Jan TKKF RELAKS Wodzisław 140 11 654 122 6 1 942
38 Gembalczyk Stanisław LKS FORTECA Świerklany 138 11 636 114 6 1 939
39 Bartosik Wojciech SILESIA Rybnik 136 10 234 99 5 2 047
40 Fabisiak Kazimierz KS PRZYSZŁOŚĆ Rogów 132 12 565 103 8 1 571
41 Młoczek Jan RKS FURKIDA Rybnik 132 11 484 117 6 1 914
42 Kolano Ginter TKKF RELAKS Wodzisław 130 10 024 102 6 1 671
43 Polnik Jerzy S.C. GOKiR Mszana 116 8 584 91 4 2 146
44 Tomaszewski Bolesław GKS DĄB Gaszowice 114 7 826 71 3 2 609
45 Wojtyła Józef KROJC Krzyżanowice 112 9 887 128 7 1 412
46 Burdzik Ireneusz WOKiR Połomia 112 9 583 94 5 1 917
47 Bogusławski Stanisław ASY WISUS Żory 110 7 509 78 3 2 503
48 Zacha Stefan RKS FURKIDA Rybnik 104 9 055 83 5 1 811
49 Broża Rudolf LKS Górki Śl. 102 8 784 99 6 1 464
50 Bura Jan KWK 1 MAJA Wodzisław Śl. 102 8 453 104 5 1 691
51 Armatys Józef TKKF SKAT Racibórz 102 8 376 101 4 2 094
52 Gawron Bogdan ASY WISUS Żory 102 7 022 77 3 2 341
53 Daniluk Kazimierz GKS DĄB Gaszowice 98 7 542 71 4 1 886
54 Pawela Andrzej WOKiR Połomia 90 7 526 77 4 1 882
55 Gajda Bolesław LKS FORTECA Świerklany 86 7 744 74 4 1 936
56 Sobik Klaudiusz KS GÓRNIK Boguszowice 86 6 784 95 4 1 696
57 Kostka Hubert LKS Lyski 84 7 135 69 4 1 784
58 Łękawski Wiesław LKS FORTECA Świerklany 80 6 863 73 4 1 716
59 Szewczyk Mirosław LKS Lyski 80 5 949 71 4 1 487
60 Hanusek Tomasz LKS Górki Śl. 78 6 352 75 4 1 588
61 Kąsek Andrzej JARDEX WDK Szczejkowice 76 5 662 64 4 1 416
62 Wojaczek Klaudiusz LKS Lyski 74 6 040 67 3 2 013
63 Knura Alojzy RELAKS Rzuchów 74 5 428 50 3 1 809
64 Lasota Wiesław KSS MARCEL Radlin 72 6 680 68 5 1 336
65 Darda Jarosław KROJC Krzyżanowice 72 6 440 67 4 1 610
66 Niewrzoł Arkadiusz S.C. STRAŻAK Głożyny 72 4 767 41 2 2 384
67 Duda Edward BUK Rudy 63 4 554 41 2 2 277
68 Cyran Eugeniusz LKS Lyski 58 5 245 60 3 1 748
69 Glac Józef JUBILAT Jastrzębie 58 4 217 44 2 2 109
70 Kotarski Marek TKKF RELAKS Wodzisław 56 4 593 59 3 1 531
71 Nieroda Julian TKKF SKAT Racibórz 56 4 504 52 3 1 501
72 Kopiec Marian S.C. HERKULES Rydułtowy 54 4 536 51 3 1 512
73 Depta Gerhard niezrzeszony 54 3 309 39 3 1 103
74 Sobik Jerzy TKKF SKAT Racibórz 52 4 973 48 3 1 658
75 Stisz Marian KSS MARCEL Radlin 50 4 915 43 3 1 638
76 Bura Michał KWK 1 MAJA Wodzisław Śl. 50 3 301 50 2 1 651
77 Waloszyński Ernest MDK BOLKO Łaziska G. 46 3 977 36 2 1 989
78 Zuch Bogdan KS PRZYSZŁOŚĆ Rogów 46 3 755 37 2 1 878
79 Gajda Monika LKS FORTECA Świerklany 43 2 490 21 1 2 490
80 Grzyb Józef RKS FURKIDA Rybnik 42 3 842 36 2 1 921
81 Kura Jan TKKF SKAT Racibórz 42 3 756 43 2 1 878
82 Górecki Krzysztof ASY WISUS Żory 42 3 722 42 2 1 861
83 Bulak Ryszard LKS Górki Śl. 38 3 287 38 2 1 644
84 Szulik Grzegorz LKS Lyski 38 2 535 22 1 2 535
85 Niemiec Stanisław ASY WISUS Żory 36 2 409 20 1 2 409
86 Węglorz Bolesław RELAKS Rzuchów 36 2 391 22 1 2 391
87 Morawiec Jerzy RELAKS Rzuchów 34 2 314 24 1 2 314
88 Procek Krystian KROJC Krzyżanowice 32 3 269 34 2 1 635
89 Grzenia Stanisław LKS Lyski 32 3 095 34 2 1 548
90 Mainka Henryk RELAKS Rzuchów 32 2 255 21 1 2 255
91 Polednik Krystian KROJC Krzyżanowice 30 3 200 42 2 1 600
92 Polednik Jan KROJC Krzyżanowice 30 3 083 37 2 1 542
93 Parma Andrzej S.C. GOKiR Mszana 30 2 712 26 2 1 356
94 Grela Alfred ASY WISUS Żory 30 2 245 21 1 2 245
95 Węglorz Bolesław RELAKS Rzuchów 26 1 770 23 2 885
96 Kamiński Tadeusz KIBIC Studzionka 24 1 836 17 1 1 836
97 Kotyński Tadeusz RKS FURKIDA Rybnik 24 1 834 17 1 1 834
98 Czuga Przemysław PIAST Leszczyny 20 1 862 26 1 1 862
99 Sylwender Bogumił RKS FURKIDA Rybnik 18 1 842 15 1 1 842
100 Pustelnik Lucjan niezrzeszony 18 1 572 21 1 1 572
101 Oślizlok Roman LKS FORTECA Świerklany 16 1 812 17 1 1 812
102 Faruga Jan TS Pszczyna 16 1 695 14 1 1 695
103 Polednik Denis KROJC Krzyżanowice 16 1 681 18 1 1 681
104 Armatys Piotr niezrzeszony 16 1 643 18 1 1 643
105 Kucharski Stanisław niezrzeszony 16 1 615 17 1 1 615
106 Moch Ireneusz KRAJNA Złotów 16 1 588 19 1 1 588
107 Gorol Marek ASY WISUS Żory 16 1 538 19 1 1 538
108 Jeszka Benedykt GKS DĄB Gaszowice 16 1 534 13 1 1 534
109 Ferdyn Mieczysław ISKRA Rybnik 14 1 454 23 1 1 454
110 Mika Piotr KS NAPRZÓD Czyżowice 14 1 441 13 1 1 441
110 Szatkowski Leszek KRAJNA Złotów 14 1 411 21 1 1 411
110 Koch Waldemar KS PRZYSZŁOŚĆ Rogów 14 1 307 10 1 1 307
110 Zdechlikiewicz Eugeniusz KWK 1 MAJA Wodzisław Śl. 14 1 301 14 1 1 301
110 Bizek Henryk niezrzeszony 14 1 170 11 1 1 170
110 Hanusek Arnold LKS Górki Śl. 14 1 150 12 1 1 150
110 Rostek Zdzisław niezrzeszony 14 1 092 21 1 1 092
110 Roter Eugeniusz BUK Rudy 14 1 052 15 1 1 052
111 Górka Rajmund niezrzeszony 12 982 20 1 982
112 Kosteczka Jarosław ASY WISUS Żory 12 912 16 1 912